phpList 2.11.X - en to vi translation catalogue (434 entries)

en: del
vi: x&oacute;a

en: delete all
vi: X&oacute;a t&#7845;t c&#7843;

en: The campaign will go to users who are a member of the lists above,     unless they are a member of one of the lists you select here.
vi: Th&#432; s&#7869; &#273;&#432;&#7907;c g&#7917;i t&#7899;i h&#7897;i vi&ecirc;n c&#7911;a danh s&aacute;ch tr&ecirc;n,
        tr&#7915; khi h&#7885; l&agrave; h&#7897;i vi&ecirc;n c&#7911;a danh s&aacute;ch b&#7841;n ch&#7885;n &#7903; &#273;&acirc;y.

en: Your database is out of date, please make sure to upgrade
vi: B&#7841;n c&#7847;n n&acirc;ng c&#7845;p c&#417; s&#7903; d&#7919; li&#7879;u

en: Your version
vi: Phi&ecirc;n b&#7843;n &#273;ang d&ugrave;ng

en: phplist version
vi: phi&ecirc;n b&#7843;n <a href="http://www.phplist.com">phplist</a>

en: Upgrade
vi: n&acirc;ng c&#7845;p

en: Database has not been initialised
vi: C&#417; s&#7903; d&#7919; li&#7879;u ch&#432;a &#273;u&#7907;c x&acirc;y d&#7921;ng

en: go to
vi: chuy&#7875;n t&#7899;i

en: Initialise Database
vi: X&acirc;y d&#7921;ng c&#417; s&#7903; d&#7919; li&#7879;u

en: to continue
vi: ti&#7871;p t&#7909;c

en: List all Users
vi: Li&#7879;t k&ecirc; t&#7845;t c&#7843; h&#7897;i vi&ecirc;n

en: import
vi: Nh&#7853;p

en: Import Users
vi: Nh&#7853;p h&#7897;i vi&ecirc;n

en: Export Users
vi: Xu&#7845;t h&#7897;i vi&ecirc;n

en: List and user functions
vi: Danh s&aacute;ch v&agrave; ch&#7913;c n&#259;ng h&#7897;i vi&ecirc;n

en: configure
vi: l&#7853;p c&#7845;u h&igrave;nh

en: attributes
vi: thu&#7897;c t&iacute;nh

en: Configure Attributes
vi: C&#7845;u h&igrave;nh thu&#7897;c t&iacute;nh

en: Control values for
vi: s&#7917;a &#273;&#7893;i gi&aacute; tr&#7883; c&#7911;a

en: spage
vi: trang &#273;&#259;ng k&yacute;

en: admins
vi: qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: Add, edit and remove Administrators
vi: Th&ecirc;m, s&#7917;a &#273;&#7893;i v&agrave; x&oacute;a qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: adminattributes
vi: thu&#7897;c t&iacute;nh qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: send
vi: so&#7841;n th&#432;

en: Configure Templates
vi: C&#7845;u h&igrave;nh m&#7851;u th&#432;

en: messages
vi: th&#432;

en: List all Messages
vi: Qu&#7843;n l&yacute; th&#432;

en: processqueue
vi: g&#7917;i th&#432; trong h&agrave;ng &#273;&#7907;i

en: You have set TEST in config.php to 1, so it will only show what would be sent
vi: B&#7841;n &#273;&#7863;t gi&aacute; tr&#7883; 1 cho gi&aacute; tr&#7883; TEST trong t&#7879;p config.php, do v&#7853;y h&#7879; th&#7889;ng ch&#7881; hi&#7875;n th&#7883; nh&#7919;ng g&igrave; s&#7869; &#273;&#432;&#7907;c g&#7917;i &#273;i

en: processbounces
vi: x&#7917; l&yacute; th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: Process Bounces
vi: X&#7917; l&yacute; th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: bounces
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: View Bounces
vi: Xem th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: Plugins
vi: C&#7855;m th&ecirc;m

en: setup
vi: c&agrave;i &#273;&#7863;t

en: Setup
vi: C&agrave;i &#273;&#7863;t

en: upgrade
vi: n&acirc;ng c&#7845;p

en: Check Database structure
vi: Ki&#7875;m tra c&#7845;u tr&uacute;c c&#417; s&#7903; d&#7919; li&#7879;u

en: eventlog
vi: s&#7921; ki&#7879;n

en: View the eventlog
vi: Xem c&aacute;c s&#7921; ki&#7879;n

en: admin
vi: qu&#7843;n tr&#7883;

en: System Functions
vi: Ch&#7913;c n&#259;ng h&#7879; th&#7889;ng

en: Processing
vi: &#272;ang ch&#7841;y

en: Main Page
vi: trang qu&#7843;n tr&#7883;

en: about
vi: th&ocirc;ng tin

en: Add a list
vi: Th&ecirc;m m&#7897;t danh s&aacute;ch

en: January
vi: Th&aacute;ng m&#7897;t

en: February
vi: Th&aacute;ng hai

en: March
vi: Th&aacute;ng ba

en: April
vi: Th&aacute;ng t&#432;

en: May
vi: N&#259;m

en: June
vi: Th&aacute;ng s&aacute;u

en: July
vi: Th&aacute;ng b&#7843;y

en: August
vi: Th&aacute;ng t&aacute;m

en: September
vi: Th&aacute;ng ch&iacute;n

en: October
vi: Th&aacute;ng m&#432;&#7901;i

en: November
vi: Th&aacute;ng m&#432;&#7901;i m&#7897;t

en: December
vi: Th&aacute;ng m&#432;&#7901;i hai

en: Jan
vi: M&#7897;t

en: Feb
vi: Hai

en: Mar
vi: Ba

en: Apr
vi: T&#432;

en: Jun
vi: S&aacute;u

en: Jul
vi: B&#7843;y

en: Aug
vi: T&aacute;m

en: Sep
vi: Ch&iacute;n

en: Oct
vi: M&#432;&#7901;i

en: Nov
vi: M&#432;&#7901;i m&#7897;t

en: Dec
vi: M&#432;&#7901;i hai

en: Attribute
vi: Thu&#7897;c t&iacute;nh

en: name
vi: T&ecirc;n thu&#7897;c t&iacute;nh

en: action
vi: h&agrave;nh &#273;&#7897;ng

en: delete
vi: x&oacute;a

en: delete bounce
vi: x&oacute;a th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: Unknown
vi: Kh&ocirc;ng bi&#7871;t

en: very little time
vi: r&#7845;t &iacute;t th&#7901;i gian

en: Sleeping for 20 seconds, aborting will quit
vi: T&#7841;m ngh&#7881; 20 gi&acirc;y, aborting will quit

en: We have been waiting too long, I guess the other process is still going ok
vi: &#272;&atilde; &#273;&#7907;i qu&aacute; l&acirc;u r&#7891;i, t&ocirc;i ch&#7855;c ti&#7871;n tr&igrave;nh kh&aacute;c v&#7851;n OK

en: You do not have access to this page
vi: B&#7841;n kh&ocirc;ng c&oacute; quy&#7873;n v&agrave;o trang n&agrave;y

en: import is not available
vi: import kh&ocirc;ng s&#7861;n s&agrave;ng

en: No lists available
vi: Hi&#7879;n t&#7841;i kh&ocirc;ng c&oacute; danh s&aacute;ch n&agrave;o

en: add_list
vi: Th&ecirc;m m&#7897;t danhs&aacute;ch

en: user
vi: User:

en: select_lists
vi: Ch&#7885;n danh s&aacute;ch &#273;&#7875; th&ecirc;m email

en: continue
vi: Continue

en: lists
vi: danh s&aacute;ch

en: list
vi: danh s&aacute;ch

en: Done
vi: Xong

en: Sorry, this page can only be used by super admins
vi: Xin l&#7895;i, ch&#7881; c&oacute; Qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n cao c&#7845;p m&#7899;i truy c&#7853;p &#273;&#432;&#7907;c trang n&agrave;y

en: Resending confirmation request to
vi: G&#7917;i l&#7841;i y&ecirc;u c&#7847;u x&aacute;c nh&#7853;n t&#7899;i

en: user found
vi: t&igrave;m th&#7845;y h&#7897;i vi&ecirc;n

en: no user found
vi: kh&ocirc;ng t&igrave;m th&#7845;y h&#7897;i vi&ecirc;n

en: unable to find original email
vi: kh&ocirc;ng t&igrave;m th&#7845;y email g&#7889;c

en: and before
vi: v&agrave; tr&#432;&#7899;c

en: Trying to merge duplicates
vi: x&#7917; l&yacute; c&aacute;c h&#7897;i vi&ecirc;n b&#7883; tr&ugrave;ng l&#7855;p

en: Don't know how to
vi: kh&ocirc;ng bi&#7871;t l&agrave;m

en: User
vi: h&#7897;i vi&ecirc;n

en: Delete will delete user and all listmemberships
vi: x&oacute;a h&#7897;i vi&ecirc;n v&agrave; &#273;&#259;ng k&yacute; c&#7911;a h&#7885; v&#7899;i c&aacute;c danh s&aacute;sch

en: found
vi: t&igrave;m th&#7845;y

en: in the database
vi: trong CSDL

en: Click here
vi: b&#7845;m v&agrave;o &#273;&acirc;y

en: Date they signed up after
vi: &#273;&#259;ng k&yacute; sau ng&agrave;y

en: Date they signed up before
vi: &#273;&#259;ng k&yacute; tr&#432;&#7899;c ng&agrave;y

en: No such template
vi: Kh&ocirc;ng c&oacute; template &#273;&oacute;

en: Images stored
vi: &#273;&atilde; l&#432;u h&igrave;nh &#7843;nh

en: No images found
vi: kh&ocirc;ng t&igrave;m th&#7845;y h&igrave;nh &#7843;nh

en: Image
vi: h&igrave;nh &#7843;nh

en: does not exist
vi: kh&ocirc;ng t&#7891;n t&#7841;i

en: Template saved
vi: Template &#273;&atilde; &#273;&#432;&#7907;c l&#432;u

en: Images
vi: H&igrave;nh &#7843;nh

en: Below is the list of images used in your template. If an image is currently unavailable, please upload it to the database.
vi: D&#432;&#7899;i &#273;&acirc;y l&agrave; danh s&aacute;ch c&aacute;c h&igrave;nh &#7843;nh d&ugrave;ng trong template. N&#7871;u h&igrave;nh &#7843;nh ch&#432;a c&oacute; h&atilde;y t&#7843;i l&ecirc;n CSDL.

en: Save Images
vi: L&#432;u h&igrave;nh &#7843;nh

en: Some errors were found, template NOT saved!
vi: C&oacute; l&#7895;i, template ch&#432;a &#273;&#432;&#7907;c l&#432;u!

en: List of Templates
vi: Danh s&aacute;ch c&aacute;c Templates

en: Title of this template
vi: Ti&ecirc;u &#273;&#7873; c&#7911;a template n&agrave;y

en: Content of the template.
vi: N&#7897;i dung  template.

en: You can upload a template file or paste the text in the box below
vi: B&#7841;n c&oacute; th&#7875; t&#7843;i l&ecirc;n file  template ho&#7863;c d&aacute;n n&#7897;i dung v&agrave;o h&#7897;p d&#432;&#7899;i &#273;&acirc;y

en: Check that all links have a full URL
vi: Ki&#7875;m tra c&aacute;c li&ecirc;n k&#7871;t (links) c&oacute; &#273;&#432;&#7901;ng d&#7851;n tuy&#7879;t &#273;&#7889;i

en: Check that all images have a full URL
vi: Ki&#7875;m tra t&#7845;t c&#7843; c&aacute;c h&igrave;nh &#7843;nh s&#7917; d&#7909;ng c&oacute; &#273;&#432;&#7901;ng d&#7851;n tuy&#7879;t &#273;&#7889;i

en: Check that all external images exist
vi: Ki&#7875;m tra s&#7921; t&#7891;n t&#7841;i c&#7911;a c&aacute;c h&igrave;nh &#7843;nh l&#7845;y t&#7915; trang web kh&aacute;c

en: Save Changes
vi: L&#432;u thay &#273;&#7893;i

en: Add new Template
vi: Th&ecirc;m template m&#7899;i

en: No template have been defined
vi: Ch&#432;a c&oacute; template n&agrave;o

en: Action
vi: H&agrave;nh &#273;&#7897;ng

en: Edit
vi: s&#7917;a &#273;&#7893;i

en: Name cannot be empty:
vi: Ph&#7843;i c&oacute; t&ecirc;n:

en: Name is not unique enough
vi: T&ecirc;n ch&#432;a &#273;&#7911; l&agrave; duy nh&#7845;t

en: Existing attributes:
vi: Thu&#7897;c t&iacute;nh &#273;ang s&#7917; d&#7909;ng:

en: No Attributes have been defined yet
vi: Ch&#432;a c&oacute; thu&#7897;c t&iacute;nh n&agrave;o &#273;&#432;&#7907;c &#273;&#7883;nh ngh&#297;a

en: Attribute:
vi: Thu&#7897;c t&iacute;nh:

en: Delete
vi: X&oacute;a

en: Name:
vi: T&ecirc;n thu&#7897;c t&iacute;nh:

en: Type
vi: Ki&#7875;u:

en: Default Value:
vi: Gi&aacute; tr&#7883; m&#7863;c &#273;&#7883;nh:

en: Order of Listing:
vi: Th&#7913; t&#7921; hi&#7875;n th&#7883;:

en: Add a new Attribute:
vi: Th&ecirc;m m&#7897;t thu&#7897;c t&iacute;nh:

en: cannot be empty
vi: kh&ocirc;ng &#273;&#432;&#7907;c r&#7895;ng

en: Changes saved
vi: &#273;&atilde; l&#432;u

en: Yes
vi: C&oacute;

en: No
vi: Stt

en: edit
vi: s&#7917;a &#273;&#7893;i

en: No Access
vi: Kh&ocirc;ng truy c&#7853;p d&#432;&#7907;c

en: Email is blacklisted, so request for confirmation has been sent.
vi: H&#7897;i vi&ecirc;n n&#7857;m trong &quot;danh s&aacute;ch &#273;en&quot;, y&ecirc;u c&#7847;u x&aacute;c nh&#7853;n v&#7915;a &#273;&#432;&#7907;c g&#7917;i &#273;i.

en: If user confirms subscription, they will be removed from the blacklist.
vi: N&#7871;u h&#7897;i vi&ecirc;n x&aacute;c nh&#7853;n th&ocirc;ng tin &#273;&#259;ng k&yacute;, h&#7885; s&#7869; &#273;&#432;&#7907;c x&oacute;a kh&#7887;i &quot;danh s&aacute;ch &#273;en&quot;.

en: Download
vi: T&#7843;i v&#7873;

en: Add a user
vi: Th&ecirc;m h&#7897;i vi&ecirc;n

en: Members of
vi: H&#7897;i vi&ecirc;n c&#7911;a

en: Users found, click add to add this user
vi: T&igrave;m th&#7845;y h&#7897;i vi&ecirc;n, B&#7845;m v&agrave;o Add &#273;&#7875; th&ecirc;m h&#7897;i vi&ecirc;n n&agrave;y

en: No user found with that email
vi: Kh&ocirc;ng th&#7845;y h&#7897;i vi&ecirc;n c&oacute; email nh&#432; v&#7853;y

en: add user
vi: Th&ecirc;m h&#7897;i vi&ecirc;n

en: User added
vi: h&#7897;i vi&ecirc;n &#273;&#432;&#7907;c th&ecirc;m v&agrave;o

en: Tag all users in this page
vi: &#272;&aacute;nh d&#7845;u t&#7845;t c&#7843; h&#7897;i vi&ecirc;n trong TRANG n&agrave;y

en: Members
vi: H&#7897;i vi&ecirc;n

en: tag
vi: &#273;&aacute;nh d&#7845;u

en: from this list
vi: kh&#7887;i danh s&aacute;ch n&agrave;y

en: Move
vi: D&#7901;i

en: to
vi: t&#7899;i

en: Copy
vi: Th&ecirc;m

en: Nothing
vi: Kh&ocirc;ng l&agrave;m g&igrave; c&#7843;

en: do it
vi: Th&#7921;c hi&#7879;n

en: Deleted
vi: &#273;&atilde; x&oacute;a

en: subscribe pages
vi: trang &#273;&#259;ng k&yacute;

en: Title
vi: Ti&ecirc;u &#273;&#7873;

en: active
vi: ho&#7841;t &#273;&#7897;ng

en: view
vi: xem

en: default login is
vi: Default login is

en: with password
vi: v&#7899;i m&#7853;t kh&#7849;u

en: In order to login, you need to enable cookies in your browser
vi: &#272;&#7875; &#273;&#259;ng nh&#7853;p, b&#7841;n c&#7847;n b&#7853;t ch&#7913;c n&#259;ng Cookies trong tr&igrave;nh duy&#7879;t

en: Name
vi: T&ecirc;n

en: Password
vi: M&#7853;t kh&#7849;u

en: Paste the emails to mark unconfirmed in this box, and click continue
vi: D&aacute;n email mu&#7889;n b&#7887; x&aacute;c nh&#7853;n v&agrave;o h&#7897;p tho&#7841;i n&agrave;y, v&agrave; b&#7845;m Continue

en: no such User
vi: kh&ocirc;ng c&oacute; h&#7897;i vi&ecirc;n nh&#432; v&#7853;y

en: draft
vi: th&#432; nh&aacute;p

en: Deleting
vi: &#272;ang x&oacute;a

en: failed
vi: l&#7895;i

en: Requeuing
vi: &#272;ang n&#7841;p v&agrave;o h&agrave;ng &#273;&#7907;i

en: Campaigns
vi: th&#432;

en: Status
vi: T&igrave;nh tr&#7841;ng

en: Requeue
vi: v&agrave;o h&agrave;ng &#273;&#7907;i

en: View
vi: Xem

en: Delete all
vi: X&oacute;a t&#7845;t c&#7843;

en: success
vi: th&agrave;nh c&ocirc;ng

en: Content
vi: N&#7897;i dung

en: Attach
vi: G&#7917;i k&egrave;m file

en: Scheduling
vi: &#272;&#7863;t l&#7883;ch

en: desc
vi: gi&#7843;m

en: size
vi: k&iacute;ch th&#432;&#7899;c

en: email to alert when sending of this message starts
vi: email s&#7869; nh&#7853;n &#273;&#432;&#7907;c th&ocirc;ng b&aacute;o khi b&#7855;t &#273;&#7847;u qu&aacute; tr&igrave;nh g&#7917;i th&#432;

en: separate multiple with a comma
vi: ph&acirc;n c&aacute;ch b&#7857;ng d&#7845;u ph&#7843;y

en: email to alert when sending of this message has finished
vi: email s&#7869; nh&#7853;n &#273;&#432;&#7907;c th&ocirc;ng b&aacute;o khi k&#7871;t th&uacute;c qu&aacute; tr&igrave;nh g&#7917;i th&#432;

en: Please select a message to display
vi: Ch&#7885;n th&#432;

en: No attachments
vi: Kh&ocirc;ng c&oacute; t&#7879;p &#273;&iacute;nh k&egrave;m

en: Resend
vi: G&#7917;i l&#7841;i

en: unknown
vi: Kh&ocirc;ng r&otilde;

en: date
vi: ng&agrave;y

en: Editing
vi: &#273;ang s&#7917;a &#273;&#7893;i

en: save changes
vi: l&#432;u thay &#273;&#7893;i

en: Reading emails from file ...
vi: &#272;ang &#273;&#7885;c email t&#7915; t&#7879;p ...

en: ok, %d lines
vi: ok, %d d&ograve;ng

en: Record has no email
vi: H&#7897;i vi&ecirc;n kh&ocirc;ng c&oacute; email

en: Invalid Email
vi: Email kh&ocirc;ng h&#7907;p l&#7879;

en: clear value
vi: x&oacute;a gi&aacute; tr&#7883;

en: New Attribute
vi: Thu&#7897;c t&iacute;nh m&#7899;i

en: Skip value
vi: B&#7887; qua gi&aacute; tr&#7883;

en: duplicate
vi: tr&ugrave;ng l&#7855;p

en: Duplicate Email
vi: tr&ugrave;ng l&#7855;p email

en:  user imported as
vi:  h&#7897;i vi&ecirc;n &#273;&#432;&#7907;c nh&#7853;p v&agrave;o nh&#432; l&agrave;

en: All the emails already exist in the database and are member of the lists
vi: t&#7845;t c&#7843; email &#273;&atilde; t&#7891;n t&#7841;i trong h&#7879; th&#7889;ng v&agrave; &#273;ang l&agrave; th&agrave;nh vi&ecirc;n c&#7911;a danh s&aacute;ch

en: %d emails subscribed to the lists
vi: %d email &#273;&#259;ng k&yacute; v&agrave;o danh s&aacute;ch

en: %d Invalid Emails found.
vi: %d T&igrave;m th&#7845;y email kh&ocirc;n gh&#7907;p l&#7879;.

en: These records were added, but the email has been made up from
vi: Nh&#7919;ng b&#7843;n ghi n&agrave;y &#273;&atilde; &#273;&#432;&#7907;c th&ecirc;m v&agrave;o, nh&#432;ng email th&igrave; &#273;&#432;&#7907;c l&#7845;y t&#7915;

en: These records were deleted. Check your source and reimport the data. Duplicates will be identified.
vi: Nh&#7919;ng b&#7843;n ghi n&agrave;y &#273;&atilde; b&#7883; x&oacute;a. Ki&#7875;m tra ngu&#7891;n v&agrave; nh&#7853;p l&#7841;i. B&#7843;n ghi tr&ugrave;ng l&#7855;p s&#7869; b&#7883; ph&aacute;t hi&#7879;n.

en: phplist Import Results
vi: K&#7871;t qu&#7843; nh&#7853;p phplist

en: Import some more emails
vi: Nh&#7853;p th&ecirc;m email

en: Import of existing subscriber
vi: Nh&#7853;p h&#7897;i vi&ecirc;n hi&#7879;n th&#7901;i

en: Import of new subscriber
vi: Nh&#7853;p h&#7897;i vi&ecirc;n m&#7899;i

en: No data changed
vi: D&#7919; li&#7879;u h&#7897;i vi&ecirc;n kh&ocirc;ng thay &#273;&#7893;i

en: List subscriptions:
vi: Danh s&aacute;ch &#273;&#259;ng k&yacute;:

en: Was subscribed to:
vi: &#272;&atilde; &#273;&#259;ng k&yacute; v&#7899;i:

en: Is now subscribed to:
vi: B&acirc;y gi&#7901; &#273;&#259;ng k&yacute; v&#7899;i:

en: Not subscribed to any lists
vi: Ch&#432;a &#273;&#259;ng k&yacute; v&agrave; danh s&aacute;ch n&agrave;o

en: Import by
vi: Nh&#7853;p b&#7903;i

en: new email was
vi: email m&#7899;i l&agrave;

en: new emails were
vi: email m&#7899;i l&agrave;

en: email was
vi: email l&agrave;

en: emails were
vi: email l&agrave;

en: All the emails already exist in the database.
vi: T&#7845;t c&#7843; c&aacute;c email &#273;&atilde; t&#7891;n t&#7841;i trong h&#7879; th&#7889;ng.

en: succesfully imported to the database and added to
vi: nh&#7853;p th&agrave;nh c&ocirc;ng v&agrave;o h&#7879; th&#7889;ng v&agrave; &#273;&#259;ng k&yacute; v&#7899;i

en: subscribed to the
vi: &#273;&atilde; &#273;&#259;ng k&yacute; v&#7899;i

en: List Membership
vi: H&#7897;i vi&ecirc;n c&#7911;a danh s&aacute;ch

en: clickrate
vi: Clickrate

en: messages sent to this user
vi: th&#432; &#273;&atilde; g&#7917;i

en: bounce
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: you only have privileges to view this page, not change any of the information
vi: B&#7841;n ch&#7881; c&oacute; quy&#7873;n xem  , kh&ocirc;ng thay &#273;&#7893;i &#273;&#432;&#7907;c th&ocirc;ng tin trong trang n&agrave;y

en: no details found
vi: kh&ocirc;ng c&oacute; th&ocirc;ng tin

en: Bounces
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i

en: looking for users who can be excluded from this mailing
vi: looking for users who can be excluded from this processqueue run

en: time
vi: th&#7901;i gian

en: Import cleared
vi: nh&#7853;p v&agrave;o &#273;&atilde; b&#7883; x&oacute;a

en: Reset Import session
vi: kh&#7903;i &#273;&#7897;ng l&#7841;i qu&aacute; tr&igrave;nh nh&#7853;p v&agrave;o

en: File is either too large or does not exist.
vi: File qu&aacute; l&#7899;n ho&#7863;c kh&ocirc;ng t&#7891;n t&#7841;i.

en: File too big, please split it up into smaller ones
vi: File qu&aacute; to, h&atilde;y chia l&agrave;m nhi&#7873;u file nh&#7887; h&#417;n

en: Please choose whether to sign up immediately or to send a notification
vi: Xin h&atilde;y ch&#7885;n x &aacute;c nh&#7853;n ngay ho&#7863;c g&#7917;i th&ocirc;ng b&aacute;o

en: Cannot read %s. file is not readable !
vi: Kh&ocirc;ng &#273;&#7885;c &#273;&#432;&#7907;c t&#7879;p %s !

en: Something went wrong while uploading the file. Empty file received. Maybe the file is too big, or you have no permissions to read it.
vi: C&oacute; l&#7895;i &#273;&#7885;c file. File b&#7883; r&#7895;ng. C&#361;ng c&oacute; th&#7875; file qu&aacute; l&#7899;n ho&#7863;c b&#7841;n kh&ocirc;ng c&oacute; quy&#7873;n &#273;&#7885;c file

en: Create new one
vi: T&#7841;o m&#7899;i

en: Skip Column
vi: B&#7887; qua

en: Import Attributes
vi: Nh&#7853;p v&agrave;o thu&#7897;c t&iacute;nh

en: Please identify the target of the following unknown columns
vi: H&atilde;y ch&#7881; ra &#273;&iacute;ch c&#7911;a c&#7897;t ch&#432;a x&aacute;c&#273;&#7883;nh sau

en: Summary
vi: T&#7893;ng quan

en: maps to
vi: g&aacute;n b&agrave;o

en: Create new Attribute
vi: T&#7841;o thu&#7897;c t&iacute;nh m&#7899;i

en: %d lines will be imported
vi: %d d&ograve;ng s&#7869; &#273;&#432;&#7907;c nh&#7853;p v&agrave;o

en: Confirm Import
vi: Kh&#7859;ng &#273;&#7883;nh nh&#7853;p

en: Test Output
vi: Ki&#7875;m tra tr&#432;&#7899;c khi nh&#7853;p

en: Adding users to list
vi: Th&ecirc;m v&agrave;o danh s&aacute;ch

en: Select the lists to add the emails to
vi: Ch&#7885;n danh s&aacute;ch &#273;&#7875; nh&#7853;p th&ecirc;m email

en: Select the groups to add the users to
vi: Ch&#7885;n nh&oacute;m &#273;&#7875; th&ecirc;m h&#7897;i vi&ecirc;n

en: automatically added
vi: th&ecirc;m v&agrave;o t&#7921; &#273;&#7897;ng

en: File containing emails
vi: T&#7879;p tin ch&#7913;a email

en: Field Delimiter
vi: Ph&acirc;n c&aacute;ch c&#7897;t

en: Record Delimiter
vi: Ph&acirc;n c&aacute;ch b&#7843;n ghi

en: Test output
vi: Ki&#7875;m tra tr&#432;&#7899;c khi nh&#7853;p

en: Show Warnings
vi: Hi&#7875;n th&#7883; c&#7843;nh b&aacute;o

en: Omit Invalid
vi: B&#7887; qua b&#7843;n ghi  sai

en: Assign Invalid
vi: Ch&#7845;p nh&#7853;n b&#7843;n ghi  sai

en: Overwrite Existing
vi: ghi &#273;&egrave;

en: Retain Old User Email
vi: Gi&#7919; l&#7841;i email c&#361;

en: Send&nbsp;Notification&nbsp;email
vi: g&#7917;i th&#432; th&ocirc;ng b&aacute;o

en: Make confirmed immediately
vi: X&aacute;c nh&#7853;n ngay &nbsp;

en: Import
vi: Nh&#7853;p v&agrave;o

en: Events
vi: s&#7921; ki&#7879;n

en: No events available
vi: Kh&ocirc;ng c&oacute; s&#7921; ki&#7879;n n&agrave;o

en: Filter
vi: B&#7897; l&#7885;c

en: Exclude filter
vi: Lo&#7841;i tr&#7915; b&#7897; l&#7885;c

en: page
vi: trang

en: Order
vi: Th&#7913; t&#7921;

en: Reconcile Subscribers
vi: d&#7885;n d&#7865;p th&ocirc;ng tin h&#7897;i vi&ecirc;n

en: The temporary directory for uploading is not writable, so import will fail
vi: Th&#432; m&#7909;c t&#7841;m d&ugrave;ng &#273;&#7875; nh&#7853;p h&#7897;i vi&ecirc;n b&#7883; c&#7845;m ghi, do v&#7853;y kh&ocirc;ng th&#7921;c hi&#7879;n &#273;&#432;&#7907;c

en: Cannot read file. It is not readable !
vi: Kh&ocirc;ng &#273;&#7885;c &#273;&#432;&#7907;c file  !

en: There should only be ONE email per line.
vi: M&#7895;i email tr&ecirc;n 1 d&ograve;ng.

en: If the output looks ok, go
vi: N&#7871;u kh&ocirc;ng c&oacute; l&#7895;i ki&#7875;m tra,

en: back
vi: quay l&#7841;i

en: Test output:
vi: Ki&#7875;m tra tr&#432;&#7899;c khi nh&#7853;p:

en: adding_users
vi: th&ecirc;m h&#7897;i vi&ecirc;n v&agrave;o danh s&aacute;ch

en: File containing emails:
vi: T&#7879;p tin c&oacute; ch&#7913;a email :

en: Send Notification email
vi: G&#7917;i th&#432; th&ocirc;ng b&aacute;o&nbsp;

en: Import emails from IMAP folders
vi: Nh&#7853;p email t&#7915; IMAP server

en: can't connect
vi: kh&ocirc;ng th&#7875; k&#7871;t n&#7889;i

en: done
vi: xong

en: imap_getmailboxes failed
vi: imap_getmailboxes b&#7883; l&#7895;i

en: Please enter details of the IMAP account
vi: Nh&#7853;p v&agrave;o th&ocirc;ng tin t&agrave;i kho&#7843;n IMAP

en: Server
vi: M&aacute;y ch&#7911;

en: Select the headers fields to search
vi: Ch&#7885;n tr&#432;&#7901;ng headers &#273;&#7875; t&igrave;m ki&#7871;m

en: Mark new users as HTML
vi: &#272;&aacute;nh d&#7845;u h&#7897;i vi&ecirc;n m&#7899;i l&agrave; HTML

en: If you check
vi: N&#7871;u b&#7841;n ch&#7885;n

en: information about a user in the database will be replaced by the imported information. Users are matched by email.
vi: th&ocirc;ng tin c&#7911;a h&#7897;i vi&ecirc;n s&#7869; b&#7883; thay th&#7871; b&#7903;i th&ocirc;ng tin nh&#7853;p v&agrave;o. Tr&#432;&#7901;ng email s&#7869; &#273;&#432;&#7907;c d&ugrave;ng &#273;&#7875; so s&aacute;nh.

en: Only use complete addresses
vi: Ch&#7881; d&ugrave;ng &#273;&#7883;a ch&#7881; &#273;&#7847;y &#273;&#7911;

en: addresses that do not have a real name will be ignored. Otherwise all emails will be imported.
vi: &#273;&#7883;a ch&#7881; kh&ocirc;ng c&oacute; t&ecirc;n th&#7921;c s&#7869; b&#7883; b&#7887; qua. N&#7871;u kh&ocirc;ng t&#7845;t c&#7843; email s&#7869; &#273;&#432;&#7907;c nh&#7853;p v&agrave;o.

en: If you choose
vi: N&#7871;u b&#7841;n ch&#7885;n

en: send notification email
vi: g&#7917;i th&#432; th&ocirc;ng b&aacute;o

en: the users you are adding will be sent the request for confirmation of subscription to which they will have to reply. This is recommended, because it will identify invalid emails.
vi: h&#7897;i vi&ecirc;n s&#7869; nh&#7853;n &#273;&#432;&#7907;c th&#432; y&ecirc;u c&#7847;u x&aacute;c nh&#7853;n v&agrave; h&#7885; ph&#7843;i tr&#7843; l&#7901;i. B&#7841;n n&ecirc;n d&ugrave;ng ch&#7913;c n&#259;ng n&agrave;y v&igrave; s&#7869; h&#7841;n ch&#7871; &#273;&#432;&#7907;c email kh&ocirc;ng h&#7907;p l&#7879;.

en: Send&nbsp;Notification&nbsp;email&nbsp;
vi: g&#7917;i th&#432; th&ocirc;ng b&aacute;o&nbsp;

en: There are two ways to add the names of the users,  either one attribute for the entire name or two attributes, one for first name and one for last name. If you use &quot;two attributes&quot;, the name will be split after the first space.
vi: C&oacute; hai c&aacute;ch &#273;&#7875; th&ecirc;m t&ecirc;n c&#7911;a h&#7897;i vi&ecirc;n v&agrave;o, ho&#7863;c l&agrave; d&ugrave;ng m&#7897;t thu&#7897;c t&iacute;nh cho to&agrave;n b&#7897; t&ecirc;n ho&#7863;c l&agrave; d&ugrave;ng hai thu&#7897;c t&iacute;nh, m&#7897;t cho t&ecirc;n firstname v&agrave; m&#7897;t cho h&#7885; lastname.N&#7871;u b&#7841;n d&ugrave;ng  hai thu&#7897;c t&iacute;nh, t&ecirc;n s&#7869; b&#7883; chia l&agrave;m &#273;&ocirc;i sau d&#7845;u c&aacute;ch &#273;&#7847;u ti&ecirc;n.

en: Use one attribute for name
vi: D&ugrave;ng m&#7897;t thu&#7897;c t&iacute;nh cho t&ecirc;n

en: Use two attributes for the name
vi: D&ugrave;ng hai thu&#7897;c t&iacute;nh cho t&ecirc;n

en: Attribute one
vi: Thu&#7897;c t&iacute;nh m&#7897;t

en: Create Attribute
vi: T&#7841;o thu&#7897;c t&iacute;nh

en: Attribute two
vi: Thu&#7897;c t&iacute;nh hai

en: Cannot continue
vi: kh&ocirc;ng th&#7875; ti&#7871;p t&#7909;c

en: Process Selected Folders
vi: X&#7917; l&yacute; th&#432; m&#7909;c &#273;&atilde; ch&#7885;n

en: Processed
vi: &#272;&atilde; x&#7917; l&yacute;

en: folders and
vi: th&#432; m&#7909;c v&agrave;

en: unique emails found
vi: t&igrave;m th&#7845;y email duy nh&#7845;t

en: All the emails already exist in the database and are members of the
vi: T&#7845;t c&#7843; email &#273;&atilde; c&oacute; trong h&#7879; th&#7889;ng v&agrave; &#273;ang l&agrave; h&#7897;i vi&ecirc;n c&#7911;a

en: emails already existed in the database
vi: email &#273;&atilde; c&oacute; trong h&#7879; th&#7889;ng

en: Invalid Emails found.
vi: t&igrave;m th&#7845;y email kh&ocirc;ng h&#7907;p l&#7879;.

en: These records were added, but the email has been made up. You can find them by doing a search on
vi: B&#7843;n ghi &#273;&atilde; &#273;&#432;&#7907;c th&ecirc;m v&agrave;o, nh&#432;ng email ch&#432;a &#273;&#432;&#7907;c t&#7841;o ra. B&#7841;n c&oacute; th&#7875; t&igrave;m theo

en: No emails found
vi: Kh&ocirc;ng th&#7845;y email n&agrave;o

en: You only have privileges to view this page, not change any of the information
vi: B&#7841;n c&oacute; quy&#7873;n &quot;ch&#7881; xem&quot; trang n&agrave;y

en: Process Next Batch
vi: X&#7917; l&yacute; l&ocirc; ti&#7871;p theo

en: Hmm, duplicate entry,
vi: Hmm, d&#7919; li&#7879;u &#273;&#7847;u v&agrave;o b&#7883; tr&ugrave;ng l&#7855;p,

en: new rules found
vi: t&igrave;m th&#7845;y lu&#7853;t m&#7899;i

en: bounces not matched
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i kh&ocirc;ng th&#7887;a m&atilde;n &#273;i&#7873;u ki&#7879;n

en: bounces matched to existing rules
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i th&#7887;a m&atilde;n lu&#7853;t hi&#7879;n h&agrave;nh

en: Sunday
vi: Ch&#7911; nh&#7853;t

en: Monday
vi: Th&#7913; hai

en: Tuesday
vi: Th&#7913; ba

en: Wednesday
vi: Th&#7913; t&#432;

en: Thursday
vi: Th&#7913; n&#259;m

en: Friday
vi: Th&#7913; s&aacute;u

en: Saturday
vi: Th&#7913; b&#7843;y

en: When they subscribed to
vi: Khi &#273;&#259;ng k&yacute; v&#7899;i danh s&aacute;ch

en: Export
vi: Xu&#7845;t

en: Developers
vi: Nh&oacute;m ph&aacute;t tri&#7875;n

en: Contributors
vi: C&#7897;ng t&aacute;c vi&ecirc;n

en: Documentation
vi: T&agrave;i li&#7879;u

en: Translations
vi: Bi&ecirc;n d&#7883;ch

en: The developers wish to thank the many contributors to this system, who have helped out with bug reports, suggestions, donations, feature requests, sponsoring, translations and many other contributions.
vi: Nh&oacute;m ph&aacute;t tri&#7875;n xin ch&acirc;n th&agrave;nh c&#7843;m &#417;n t&#7899;i c&aacute;c b&#7841;n &#273;&atilde; &#273;&oacute;ng g&oacute;p x&acirc;y d&#7921;ng h&#7879; th&#7889;ng n&agrave;y, nh&#7919;ng ng&#432;&#7901;i gi&uacute;p x&#7917; l&yacute; l&#7895;i, nh&#7919;ng g&#7907;i &yacute;, &#273;&#7897;ng vi&ecirc;n, y&ecirc;u c&#7847;u c&aacute;c ch&#7913;c n&#259;ng m&#7899;i, t&agrave;i tr&#7907;, bi&ecirc;n d&#7883;ch v&agrave; r&#7845;t nhi&#7873;u nh&#7919;ng &#273;&oacute;ng g&oacute;p qu&iacute; b&aacute;u kh&aacute;c.

en: Portions of the system include
vi: Th&agrave;nh ph&#7847;n c&#7911;a h&#7879; th&#7889;ng bao g&#7891;m

en: Process Next %d
vi: X&#7917; l&yacute; ti&#7871;p theo  %d

en: No match
vi: Kh&ocirc;ng ph&ugrave; h&#7907;p

en: bounces did not match any current active rule
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i kh&ocirc;ng th&iacute;ch h&#7907;p v&#7899;i lu&#7853;t hi&#7879;n th&#7901;i

en: bounce matched current active rules
vi: th&#432; tr&#7843; l&#7841;i th&iacute;ch h&#7907;p v&#7899;i lu&#7853;t hi&#7879;n th&#7901;i

en: back to list of bounce rules
vi: tr&#7903; l&#7841;i danh s&aacute;ch lu&#7853;t

en: Created By
vi: T&#7841;o b&#7903;i

en: Select Status
vi: Ch&#7885;n tr&#7841;ng th&aacute;i

en: Memo for this rule
vi: Ghi nh&#7899; cho lu&#7853;t n&agrave;y

en: related bounces
vi: tr&#7843; l&#7841;i c&oacute; li&ecirc;n quan

en: no related bounces found
vi: kh&ocirc;ng c&oacute; tr&#7843; l&#7841;i c&oacute; li&ecirc;n quan

en: and more, %d in total
vi: v&agrave; h&#417;n n&#7919;a, %d trong t&#7893;ng s&#7889;

en: Subscribers
vi: h&#7897;i vi&ecirc;n

en: Administrators
vi: Qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: Import list of admins
vi: N&#7841;p danh s&aacute;ch qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: Add new admin
vi: Th&ecirc;m qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n m&#7899;i

en: Admin added
vi: Qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n &#273;&atilde; &#273;&#432;&#7907;c th&ecirc;m v&agrave;o

en: Find an admin
vi: T&igrave;m ki&#7871;m

en: Show
vi: Hi&#7875;n th&#7883;

en: List of Administrators
vi: Danh s&aacute;ch qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: Edit Administrator
vi: &#272;i&#7873;u ch&#7881;nh qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n

en: Add a new Administrator
vi: Th&ecirc;m qu&#7843;n tr&#7883; vi&ecirc;n m&#7899;i

en: Login Name
vi: T&ecirc;n &#273;&#259;ng nh&#7853;p

en: deleting
vi: &#273;ang x&oacute;a

en: Default Value
vi: Gi&aacute; tr&#7883; m&#7863;c &#273;&#7883;nh

en: Order of Listing
vi: Th&#7913; t&#7921; hi&#7875;n th&#7883;

en: Add new Rule
vi: Th&ecirc;m Lu&#7853;t m&#7899;i

en: Create New Rule based on this bounce
vi: t&#7841;o Lu&#7853;t m&#7899;i d&#7921;a theo th&#432; tr&#7843; l&#7841;i n&agrave;y

en: Date
vi: Ng&agrave;y

en: Comment
vi: B&igrave;nh lu&#7853;n

en: Body
vi: Th&acirc;n

en: Your privileges for this page are insufficient
vi: B&#7841;n kh&ocirc;ng &#273;&#7911; quy&#7873;n tr&ecirc;n trang n&agrave;y

en: Delete will delete user from the list
vi: L&#7879;ng X&oacute;a s&#7869; lo&#7841;i b&#7887; h&#7897;i vi&ecirc;n kh&#7887;i danh s&aacute;ch

en: Show only unconfirmed users
vi: Xem h&#7897;i vi&ecirc;n ch&#432;a x&aacute;c nh&#7853;n

en: Show only blacklisted users
vi: Xem h&#7897;i vi&ecirc;n  danh s&aacute;ch &#273;en

en: Sort by
vi: s&#7855;p x&#7871;p theo

en: asc
vi: t&#259;ng

en: Listing user %d to %d
vi: li&#7879;t k&ecirc; t&#7915;  %d &#273;&#7871;n %d

en: Find a user
vi: T&igrave;m h&#7897;i vi&ecirc;n

en: Download all users as CSV file
vi: T&#7843;i v&#7873; h&#7897;i vi&ecirc;n (&#273;&#7883;nh d&#7841;ng CSV)

en: Add a User
vi: th&ecirc;m h&#7897;i vi&ecirc;n

en: No users apply
vi: kh&ocirc;ng c&oacute; h&#7897;i vi&ecirc;n b&#7883; &aacute;p d&#7909;ng

en: Creating tables
vi: T&#7841;o b&#7843;ng

en: Initialising table
vi: &#273;ang kh&#7903;i t&#7841;o b&#7843;ng:

en: Table already exists
vi: B&#7843;ng &#273;&atilde; t&#7891;n t&#7841;i

en: Tell us about it
vi: N&oacute;i v&#7899;i ch&uacute;ng t&ocirc;i

en: Continue with
vi: Ti&#7871;p t&#7909;c

en: Maybe you want to
vi: C&oacute; th&#7875; b&#7841;n mu&#7889;n

en: Force Initialisation
vi: Kh&#7903;i t&#7841;o  b&#7843;ng

en: invalid login from %s, tried logging in as %s
vi: &#273;&#259;ng nh&#7853;p sai t&#7915; %s, &#273;&#259;ng nh&#7853;p l&#7841;i v&#7899;i  %s

en: goodbye
vi: t&#7841;m bi&#7879;t

en: Members of this list
vi: Danh s&aacute;ch h&#7897;i vi&ecirc;n

en: List name
vi: T&ecirc;n danh s&aacute;ch

en: Order for listing
vi: Th&#7913; t&#7921; hi&#7875;n th&#7883;

en: List Description
vi: M&ocirc; t&#7843;

en: Save
vi: l&#432;u thay &#273;&#7893;i

en: That rule exists already
vi: Lu&#7853;t &#273;&atilde; t&#7891;n t&#7841;i

en: Number of %s rules: %d
vi: S&#7889; l&#432;&#7907;ng  %s lu&#7853;t: %d

en: candidate
vi: &#7913;ng vi&ecirc;n

en: No Rules found
vi: Kh&ocirc;ng t&igrave;m th&#7845;y lu&#7853;t

en: rule
vi: lu&#7853;t

en: expression
vi: bi&#7875;u th&#7913;c

en: order
vi: th&#7913; t&#7921;

en: with tagged rules:
vi: v&#7899;i lu&#7853;t  &#273;&#432;&#7907;c &#273;&aacute;nh d&#7845;u:

en: make active
vi: b&#7853;t lu&#7853;t

en: make inactive
vi: t&#7855;t lu&#7853;t

en: add a new rule
vi: th&ecirc;m lu&#7853;t m&#7899;i

en: are you sure you want to delete all unidentified bounces older than 2 months
vi: b&#7841;n c&oacute; mu&#7889;n x&oacute;a t&#7845;t c&#7843; c&aacute;c th&#432; tr&#7843; l&#7841;i kh&ocirc;ng x&aacute;c &#273;&#7883;nh c&#361; h&#417;n hai th&aacute;ng

en: are you sure you want to delete all bounces older than 2 months
vi: B&#7841;n c&oacute; mu&#7889;n x&oacute;a t&#7845;t c&#7843; c&aacute;c lu&#7853;t c&#361; h&#417;n 2 th&aacute;ng

en: open
vi: m&#7903;

en: close
vi: &#273;&oacute;ng

en: List Bounce Rules
vi: Danh s&aacute;ch

en: Check Current Bounce Rules
vi: Ki&#7875;m tra lu&#7853;t

en: You have already defined bounce rules in your system.      Be careful with generating new ones, because these may interfere with the ones that exist.
vi: N&#7871;u b&#7841;n &#273;&atilde; &#273;&#7883;nh ngh&#297;a m&#7897;t s&#7889; lu&#7853;t trong h&#7879; th&#7889;ng.     H&atilde;y l&#432;u &yacute; khi t&#7841;o th&ecirc;m lu&#7853;t m&#7899;i, &#273;&#7875; tr&aacute;nh l&agrave;m &#7843;nh h&#432;&#7903;ng &#273;&#7871;n c&aacute;c lu&#7853;t &#273;ang s&#7917; d&#7909;ng.

en: Generate Bounce Rules
vi: Kh&#7903;i t&#7841;o lu&#7853;t

en: Please wait, upgrading your database, do not interrupt
vi: &#272;&#7907;i m&#7897;t l&aacute;t, &#273;ang n&acirc;ng c&#7845;p c&#417; s&#7903; d&#7919; li&#7879;u, kh&ocirc;ng can thi&#7879;p

en: Please indicate how often you want to receive messages
vi: T&#7847;n su&#7845;t b&#7841;n mu&#7889;n nh&#7853;n th&#432;

en: General Information
vi: Th&ocirc;ng tin chung

en: Intro
vi: Gi&#7899;i thi&#7879;u

en: Thank you page
vi: Trang c&#7843;m &#417;n

en: Don't offer choice, default to <b>text</b>
vi: Kh&ocirc;ng &#273;&#432;a ra l&#7921;a ch&#7885;n, m&#7863;c &#273;&#7883;nh l&agrave; <b>text</b>

en: Don't offer choice, default to <b>HTML</b>
vi: Kh&ocirc;ng &#273;&#432;a ra l&#7921;a ch&#7885;n, m&#7863;c &#273;&#7883;nh l&agrave; <b>HTML</b>

en: Radio buttons, default to text
vi: N&uacute;t Radio, m&#7863;c &#273;&#7883;nh ch&#7885;n Text

en: Radio buttons, default to HTML
vi: N&uacute;t Radio, m&#7863;c &#273;&#7883;nh ch&#7885;n HTML

en: Display Email confirmation
vi: Hi&#7875;n th&#7883; h&#7897;p nh&#7853;p l&#7841;i email

en: Display email confirmation
vi: Hi&#7875;n th&#7883; h&#7897;p nh&#7853;p l&#7841;i email

en: Don't display email confirmation
vi: Kh&ocirc;ng y&ecirc;u c&#7847;u nh&#7853;p l&#7841;i email

en: Message they receive when they subscribe
vi: N&#7897;i dung email h&#7897;i vi&ecirc;n nh&#7853;n &#273;&#432;&#7907;c khi &#273;&#259;ng k&yacute;

en: Message they receive when they confirm their subscription
vi: N&#7897;i dung email h&#7897;i vi&ecirc;n nh&#7853;n &#273;&#432;&#7907;c sau khi x&aacute;c nh&#7853;n &#273;&#259;ng k&yacute;

en: Select the attributes to use
vi: Ch&#7885;n thu&#7897;c t&iacute;nh d&ugrave;ng cho &#273;&#259;ng k&yacute;

en: Check this box to use this attribute in the page
vi: Ch&#7885;n h&#7897;p tho&#7841;i &#273;&#7875; d&ugrave;ng thu&#7897;c t&iacute;nh n&agrave;y cho trang &#273;&#259;ng k&yacute;

en: Select the lists to offer
vi: Ch&#7885;n danh s&aacute;ch

en: No lists available, please create one first
vi: Ch&#432;a c&oacute; danh s&aacute;ch n&agrave;o, tr&#432;&#7899;c ti&ecirc;n h&atilde;y t&#7841;o m&#7897;t danh s&aacute;ch

en: from
vi: t&#7915;
